טאפאס וטאפאס

בלוג מוזיקה ונשנושים

טאפאס וטאפאס header image 2

השבת השחורה

27 בJune, 2010 מאת נמרוד

את קולות המיית הציפורים וניג’וסי החתולים שמעירים אותי בדרך כלל בשבת בבוקר החליף אתמול צליל הטלפון הסלולארי שלי – אנשי התמיכה בעבודה נתקלו בבעיית לקוח דחופה הדורשת את סיועי.

היתרון העיקרי של היותי שכיר אפור היא מנוחת השבת חסרת ההפרעות, או כך לפחות חשבתי. אבל בהיי טק כמו בהיי טק – אין דבר כזה שאין דבר כזה. בעודי יושב טרוט עיניים מול המחשב ושותה את אספרסו הבוקר שלי, אני שולח את ידי הוירטואלית לכיוון האלבום הכי עצבני וכעוס שההארד דיסק שלי יכול לספק. למזלי, רק אתמול הצטרף אליו אלבום הבכורה של Pulled apart by horses.

בפלייליסט שלי לא תמצאו הרבה אלבום זועמים כמו זה של החבורה הזאת. רועשים יש בשפע – אבל כאלו שמייצרים רעש יצירתי ומשועשע. האלבום היחיד שהקשבתי לו בשבועות האחרונים שמתקרב לרמת הכעס והטסטוסטרון של החבורה הבריטית הזו הוא זה של Titus Andronicus. אבל בעוד שהטיטוסים מתמחים באגרופים מכוונים היטב לבטן, Pulled Apart By Horses הם יותר חבר’ה של אגרופים זועמים למרכז הפרצוף. ובעוד שהראשונים עוסקים באריכות בתמות ממלחמת האזרחים האמריקאית, השניים מעדיפים שלושים דקות מרוכזות עם שמות שירים כגון Back To The Fuck Yeah ו- Punched A Lion In The Throat, שלא ממש משאירים מקום לדמיון ולמורכבות.

Pulled Apart By Horses

סביר להניח שהרומן שלי עם רצף הזעם והזוהמה הזה לא ימשך זמן רב – את התקופה הזועמת של חיי סיימתי ממזמן. אבל בינתיים אני מפיק הנאה בהחלט בלתי צפויה ממתקפות הדיסטורשן והצווחות של הלהקה. לו רק הייתי מגייס כמה מהצווחות הללו גם לשיחת הטלפון של הבוקר, סביר להניח שהשבת שלי הייתה שקטה בהרבה.


Pulled Apart By Horses – Back To The Fuck Yeah


Pulled Apart By Horses – Get Off My Ghost Train

ובתוך השיממון המוזיקלי היחסי שעובר עלי בשבועיים האחרונים בולטת לה להקה אחת צעירה עם עתיד מבטיח. Drawing Mountains הם ילדים של ממש, כפי שניתן לראות מתמונות המייספייס שלהם, אבל הגישה שלהם למוזיקה רחוקה מלהיות ילדותית. רק שבעה שירים יש באלבום הבכורה שלהם, Ventures אבל כולם נבנים בעדינות ובכישרון, מבלי להתרחק למחוזות אקסטרה פלצניים. נדיר למצוא להקה, בוודאי כל כך צעירה, שמיצרת מוזיקה שמגלה כל כך הרבה רבדים בשמיעה חוזרת ונשנית. ואת שאריות הבוסריות שלהם בוודאי ישילו יחד עם עור הפנים הבעייתי – ואז אולי תגלה להקה גדולה של ממש.


Drawing Mountains – War Paint


Drawing Mountains – A Panoramic Dream


Drawing Mountains – Daedalus

האלבום המלא, בעידוד הלהקה וללא רגשות אשם.

עוד טעימות:

תגיות:   · · · · · 2 תגובות

השאר תגובה

2 תגובות עד כה ↓