טאפאס וטאפאס

בלוג מוזיקה ונשנושים

טאפאס וטאפאס header image 2

היי דרומה

26 בOctober, 2011 מאת נמרוד

לפני הכל – אני מניח שאחוזי ההשתתפות באינדינגב בקרב קוראי הבלוג לא היה מבייש בחירות בעיראק בימים הטובים של סדאם חוסיין. אני אחזור לפסטיבל אחרי כמה שנות היעדרות שלא ברצון, כך שהזיכרון שלי של פסטיבל קטן, מבולגן ותמים בוודאי ידרס ע”י המפלצת שאליה הוא הפך. אלו מביניכם שנשארים בבית ומאזינים לרדיו הפסטיבל מוזמנים להקשיב ביום חמישי בין 21:15 ל-23:15 לתרומה שלי למאמץ. השאר מוזמנים גם לעבור בעמדה עצמה להגיד שלום. אין לי עדיין מושג מה זה בדיוק הרדיו הזה ומה יהיה בו, אבל אפשר לקוות שיהיה שמח.

היוצאת מן הכלל

לא זכור לי אם אי פעם צפיתי בהקלטה של הופעה חיה. לפחות לא כזאת באורך מלא עם שאגות הקהל וההדרנים והתודות. גם בקליפים אני לא מרבה לצפות, אלא אם כן מדובר בכאלה מרשימים באמת. לרוב, כשאני שומע מוזיקה הפיירפוקס שלי מתרוצץ בין טאבים אחרים, כשאני משתדל להספיק כמה שיותר במקביל.

אבל כשראיתי פוסט בבלוג של KEXP עם הופעת אולפן של Low, חרגתי ממנהגי ועצרתי להקשיב. לא רק בגלל שמדובר בשלושה שירים מצוינים מתוך אלבומם האחרון שצפוי לככב בסיכום השנה שלי, אלא, בעיקר, כי זאת עוד הזדמנות להיזכר במה שהייתה ההופעה הטובה שראיתי אי פעם. נכון לעכשיו, אייקון הרוקנרול האולטימטיבי שלי היא דודה שלא באמת יודעת לתופף, שעומדת מאחורי מערכת תופים ונוגעת בהם בעדינות. יכול להיות שאני מזדקן.

לפעמים גם מה שנראה כמו הייפ ריק יכול להפתיע לטובה. זה גם המקרה של S.C.U.M, להקה בריטית צעירה עם שם מעפאן, שזכתה לפרסום בעיקר בזכות העובדה שהסולן טום כהן הוא החבר של סלבריטאית בריטית סוג ג’. נתוני הפתיחה הלא מעודדים האלו נולד אלבום לא רע בכלל. Again Into Eyes נשמע קצת כמו שיכפול של The Horrors, בעצמם לא להקה מקורית במיוחד, אבל הוא בהחלט לפחות טוב יותר מאלבומם האחרון והדי בינוני של הזוועתונים.

למנה של מוזיקה לא פחות איכותית, ועם הרבה פחות הייפ מיותר, כדאי להקשיב ל-Kindest Lines. האווריריים והמצוינים. אם הכנתם שיעורי בית והקשבתם ל-Peggy Sue מהפוסט הקודם, תרגישו ממש בבית.


S.C.U.M – Faith Unfolds


S.C.U.M – Amber Hands


Kindest Lines – Destructive Paths To Live Happily


Kindest Lines – Baltimore

עוד טעימות:

תגיות:   · · · · · · · · · אין תגובות

השאר תגובה

אין תגובות עד כה ↓

אין תגובות עדיין - מה דעתכם להתחיל משהו?