טאפאס וטאפאס

בלוג מוזיקה ונשנושים

טאפאס וטאפאס header image 2

צעד קטן לקותימן

6 בMarch, 2009 מאת נמרוד

אני מניח שחלקכם כבר נתקלתם ב- Thru-You, אתר המאשאפ ליו-טיוב החדש של קותימן. אם לא, הנה אחד הקטעים המצויינים ממנו שבנוי, כמו כל הקטעים באתר, ממאה אחוז שבבי יו-טיוב שחוברו להם יחדיו:

שווה לבקר גם באתר עצמו, שעולה ויורד חליפות בשל העומס, מעין יוטיוב מנוון שמציג את הפלייליסט המלא וכן סרט מאחורי הקלעים מאת הקותימן עצמו. מעבר לכמות נאה של מבקרים, האתר זוכה לשבחים בכל המקמות הנכונים (המטרו הלונדוני, בלוג המוזיקה של הניו-יורקר) שמצטרפים לשבחים הרבים שזכה להם קותימן בשנה האחרונה (ראו, לדוגמא, הביקורת המפרגנת בפיצ’פורק לאלבומו האחרון).

נכון, מדובר עדיין בהצלחה צנועה יחסית, שמצטרפת להרבה הצלחות קטנות של מוזיקאים ישראליים בשנים האחרונות. אבל בעוד אמנים אחרים זוכים להצלחה מסויימת בשוליים (מונוטוניקס בטריטוריה הפוגאזית של הגראז’ רוק, איטליז בממלכת האלטארנא-מיינסטרים של MTV2, יוסלס איידי במסטיק-פאנק, וכמה אחרים בסצינות הטראנס והמטאל), קותימן עושה צעדים ראשונים במגרש של הגדולים. בינתיים עוד קשה להאמין שזה יקרה, אבל אם בעוד כמה שנים תקראו על הישראלי שנקרא לדגל להפיק את אלבומה החדש של איימי ויינאהוס/לילי אלן/_________ (מלאו את שמה של כוכבת הרגע שטרם נכנסה לגמילה/נזרקה לכלבים), סביר להניח ששמו של אופיר קותיאל יהיה זה שיופיע בכותרת המשנה.

עוד טעימות:

תגיות:   · · · · · · תגובה אחת

השאר תגובה

תגובה אחת עד כה ↓

  • השאיר אותי חסר מילים .
    זה נראה כמו שעות על גבי שעות על גבי חיים שלמים של עבודה.
    למרות הסיכון שיראו אותי, אני יושב מול המסך ומוריד את הכובע.